Kristallide kasvatamine

Kristallide kasvatamine

49,00 

Laos

Kirjeldus

Katsetajate eesmärgiks on uurida, millised tegurid kristallide kasvatamist mõjutavad ja kuidas valmistada kõige suuremaid kristalle. Uurida võib näiteks õhuniiskuse, õhutemperatuuri või lahuse kontsentratsiooni mõju. Arutlege ka, kus looduses kristalliseerumist esineb. Näiteks lumehelbe moodustumiseks on vaja tolmutera, millele helves kasvama saab hakata.

Seotud teemad

Energia jäävus, kristallid, soolad, küllastunud ja küllastumata lahused, ainete lahustuvus vees ja teistes lahustites, temperatuuri muutusega kaasnevad muutused elus ja eluta looduses, aurustumine

Seotud õppeained

I kooliaste: loodusõpetus, tööõpetus (soovitame tegevuskaardi asemel kasutada suulist juhendamist)

II kooliaste: loodusõpetus (uurimisoskuste arendamiseks),

III kooliaste: loodusõpetus (7. kl), keemia (9. kl)

Tegevuskastis:

Booraksvaskvitriol, söögisooda, söögisool, toiduvärvidkaanega purgid, karvane käsitöötraat, lusikad, topsid ainete jaotamiseks, marker topside märgistamiseks, digitaalne termomeeter, mulinee traadi riputamiseks, kummikindad booraksi ja vaskvitrioli käsitsemiseks, tegevuskaardid, abimaterjal juhendajale

Katsetamiseks on lisaks vaja (köögi)kaalusid, vett ja koristusvahendeid ning soovi korral mõõdunõud, hügromeeter, suhkur, liiv.

Tootekood: 8534615700003

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.