Lääne-Niiluse viirus

Lääne-Niiluse viirus

9,60 

Lääne-Niiluse viirus. Lääne-Niiluse viirus ringleb lindude ja sääskede vahel; inimene satub sellesse ringi juhuslikult. Viirus on levinud kogu maailmas

Laos

Kirjeldus

Lääne-Niiluse viirus ringleb lindude ja sääskede vahel; inimene satub sellesse ringi juhuslikult. Viirus on levinud kogu maailmas, kuid Eestis ei ole Lääne-Niiluse viirusepalavikku esinenud.

Viiruste põhireservuaariks on linnud.. Talveperioodil säilivad viirused sääskede organismis. Nakatunud inimene ei ole nakkuseallikaks teistele inimestele. Enamik juhtudest (80%) kulgeb haigusenähtudeta.

Kliiniliselt väljendunud haigusejuhud kulgevad kerges haigusevormis järgmiste haigusetunnustega: gripi-sarnased nähud, palavik, pea- ja lihasevalu, isutus, nõrkus, iiveldus, oksendamine, lümfinäärmete suurenemine.  Lääne-Niiluse viiruse vastane vaktsiin inimese jaoks puudub. Põdemise järel tekib immuunsus.

Tootekood: 874665009476 ,

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.