Süsihappegaasi rakett

Süsihappegaasi rakett

49,00 

Laost otsas

Kirjeldus

Katsetajate eesmärgiks on ehitada süsihappegaasi abil liikuv rakett, mis lendaks võimalikult kõrgele. Raketi ehitamisel kasutatakse teadmist, et aine olekutest võtab enamasti kõige rohkem ruumi gaasiline olek, seejärel vedel ja kõige kompaktsemalt on aineosakesed tahkes olekus. Niisiis, kui suletud anuma ruumala jääb samaks ja tekib gaasiline aine, siis rõhk kasvab. Tegevuskastis on vahendeid kolme erineva kujuga raketimudeli katsetamiseks.

Seotud teemad

Reaktsiooni kiirus, kehade vastastikmõju, keemilised reaktsioonid ja nende tunnused, rõhk, aine olekud

Seotud õppeained

I kooliaste: loodusõpetus, tööõpetus (soovitame tegevuskaardi asemel kasutada suulist juhendamist)

II kooliaste: (loodusõpetus (5. kl), tehnoloogiaõpetus

III kooliaste: loodusõpetus (7. kl), füüsika (8. kl)

Tegevuskastis:

Filmitopsid, pudelid, tõmmatavad korgid, purgid stardiplatvormiks, raketimudelid, kihisevad tabletid, sidrunhape, söögisooda, topsid söögisooda jagamiseks, lusikad, kaitseprillidtegevuskaardid, abimaterjal juhendajale

Katsetamiseks on lisaks vaja vaid sooja ja külma vett. Veel võib soovi korral varuda pooleliitriseid plastpudeleid, lehtreid, vahendeid raketi disainimiseks, kuiva jääd. Katset tasub teha õues.

Tootekood: 8534615700006

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.