Vedelike virn

Vedelike virn

49,00 

Laos

Kirjeldus

Katsetajate ülesandeks on valmistada vedelikekihtidest värvilisi vedelikesambaid. Katses A kasutatakse erinevate tihedustega vedelikke, katses B erineva temperatuuriga vedelikke ja katses C muudetakse vee tihedust suhkru abil. Uurige ka erinevate materjalide tihedust uputades neid vedelikesambasse ja arutlege, kus looduses ja igapäevaelus materjalide ja vedelike tiheduseerinevust näha on. Jää väiksemast tihedusest võrreldes veega lõikavad kasu näiteks merilõvid, kes saavad seetõttu jäätükkidel seilata.

Kõiki katseid (A, B, C) võib teha üksteisest eraldi.

Seotud teemad

Tihedus ja selle sõltuvus rõhust ning temperatuurist, tihedusest tingitud loodusnähtused, jää ja vee tihedused

II kooliaste: loodusõpetus (5. kl)

III kooliaste: loodusõpetus (7. kl)

Tegevuskastis:

Tsentrifuugtops vedelike virna jaoks, toiduõli, nõudepesuvahend, tehniline piiritus, siirup, toiduvärvidpipetid, väiksemad plasttopsid katseteks ja ainete jagamiseks, lusikad, plastlehed, suhkur, topsid suhkru jaotamiseks, ühekordsed taldrikud, komplektid esemetega uputamiseks, tegevuskaardid, abimaterjal juhendajale

Katsetamiseks on lisaks vaja vaid sooja ja külma vett ning kraanikaussi või kaussi.

Tootekood: 8534615700007

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.