Zika-viirushaigus

Zika-viirushaigus

12,90 

Laos

Kirjeldus

Haigustekitajaks on flaviviiruste hulka kuuluv Zika-viirus, mis avastati 1947. a reesusahvidel Ugandas. Zika viirusi levitavad sääsed sääsehammustuse kaudu.

Nakkusallikaks on haigusnähtudega või haigusnähtudeta vormis Zika-viirusnakkust põdev inimene. Sääsk saab viirused nakatunud inimese vere imemisel perioodil, mil viirused on veres.

Zika-viirused on nakatunud inimese veres vähemalt esimese haigusnädala jooksul ja tõenäoliselt kuni kaks nädalat. On andmeid, et viirused võivad veres olla juba haiguse inkubatsiooniperioodis. Lisaks verele on Zika-viirused ka nakatunud inimese uriinis, süljes, ajuvedelikus, meeste seemnevedelikus, lootekesta vedelikus ja imetava ema rinnapiimas.

Hoiatus! Toode sisaldab pisidetaile ning ei sobi alla 3-aastastele lastele.

Tootekood: 846869007282 ,

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.