Rubiku kuubikud

Rubiku kuubik on vaieldamatu klassik, mis võiks olemas olla iga nuputamisvigurite huvilise kollektsioonis. Tegemist on kuubikukujulise mõistatusega, mis koosneb omakorda väikestest pööratavatest värvilistest kuubikutest. Mängu eesmärgiks on taastada külgi pöörates kuubiku algne kuju nii, et igal küljel on vaid ühte värvi tükid. Kõige tavalisem Rubiku kuubik koosneb 3x3x3 detailist, kuid tihti on saadaval ka rohkemate detailide või hoopis erilisema kujuga Rubiku kuubiku mõistatusi.

Rubiku kuubik on saanud nime enda leiutaja Ernő Rubiku järgi. Rubik on Ungarist pärit skulptor, kelle kaasahaarav leiutis hakkas rahva südameid vallutama juba aastal 1980. Tänaseks on Rubiku kuubik üks levinumaid nuputamisvigureid maailmas. Kas teadsid, et selle nuputamisviguri lahendamises peetakse isegi maailmameistrivõistluseid? Võisteldes leitakse tšempioneid, kes suudavad Rubiku kuubiku panna kokku kõige kiiremini või kõige erilisemal viisil – näiteks peetakse võistlusi kinnisilmi Rubiku kuubiku lahendamises.

Kui kiiresti taastub Rubiku kuubiku algne kuju sinu kätes? Et vastus välja uurida, hangi endalegi klassikaline nuputamisvigur Rubiku kuubik!

Näitan kõiki 2 tulemust

Näitan kõiki 2 tulemust