AHHAA Teaduspoe e-poe üldtingimused

Üldised tingimused kehtivad http://www.ahhaa.ee/teaduspood kliendi (edaspidi Ostja) ja http://www.ahhaa.ee/teaduspood (edaspidi AHHAA teaduspoe e-pood) omaniku:

SA Teaduskeskus AHHAA
Sadama 1, 51004 Tartu
reg. Nr 90007572
KMKR nr EE100927436
a/a Luminor Bank AS 17003175019

vahel kaupade ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

Üldised tingimused ei saa vastuolus olla Eesti Vabariigis kehtivate õigusnormidega ning vajadusel (vaidluste või puuduva informatsiooni puhul) on antud normidega täiendatud.

AHHAA Teaduspoe e-pood jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi ja toodete hindasid ühepoolselt muuta oma tegevuse efektiivsuse, konkurentsivõimelisuse, edaspidise arenemise ja kaupade sortimendi täiendamise või reorganiseerimise eesmärgil. Tingimuste ja tootehindade muudatused ning täiendused jõustuvad alates nimetatud informatsiooni ilmumise momendist leheküljel www.ahhaa/teaduspood.ee Kui Ostja edastas oma tellimuse enne tingimuste muudatuse jõustumist, siis Ostja jaoks kehtivad tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimused, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

AHHAA Teaduspoe e-pood ja Ostja soovivad kaubelda www.ahhaa.ee/teaduspood kodulehekülje kaudu käesolevas dokumendis sätestatud tingimustel.

AHHAA teaduspoe e-pood koduleheküljel tellimust vormistades ning maksmist sooritades kinnitab Ostja, et ta on tutvunud müügitingimustega ja on nendega nõus.

 

Hinnakiri

AHHAA Teaduspoe e-poe koduleheküljel müüdavate toodete hinnad on toodud eurodes kohaletoimetamise kuluta (v.a. kampaaniate raames). Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu 20%

AHHAA Teaduspoe e-pood jätab endale õiguse hindasid korrigeerida. Kui Ostja edastas oma tellimuse enne hinna muudatuse jõustumist, siis tema jaoks kehtib hind, mis oli tellimuse kinnitusel kajastatud tellimuse vormistamise momendil.

Täpsem informatsioon kohaletoimetamisviiside ja -hindade kohta on toodud punkti „Kohaletoimetamine“ all.

 

Tellimine juriidilisele isikule

E- poest on võimalik tellida interneti teel vaid neid kaupu, millel on link “Lisa ostukorvi”.

Kauba hind või kauba saadavus võib jooksvalt ja ette teatamata muutuda. Kui ostja on esitanud tellimuse enne vastavate tingimuste muutmist, kehtivad ostjale tellimuse hetkel kehtinud lepingutingimused. Kui e-poel ei ole võimalik tellimust täita, võetakse ostjaga ühendust.

Soovitud kauba ostukorvi asetamiseks tuleb kasutada linki „Lisa ostukorvi“

Lehel „Ostukorv“ saab soovi korral veel muuta ostukorvi sisu.

Lehel „Ostukorvi summad“ tuleb valida tarneviis.

Lehel „Maksmine“ tuleb valida „Äriklient“ ning sisestada vajalikud andmed.

Lehel „Sinu tellimus“  tuleb valida täpne tarne asukoht.

Tellimiseks tuleb valida „Arvega tasumine juriidilistele isikutele“   ning vajutada lingile „Esita Tellimus“.

Arve kauba eest edastatakse e-maili teel. Koolide ja lasteaedade soodustus kajastub arvel.

Kaup väljastatakse kolme päeva jooksul peale arve tasumist.

 

Ostmine eraisikule

E-poest on võimalik osta interneti teel vaid neid kaupu, millel on link “Lisa ostukorvi”.

Kauba hind või kauba saadavus võib jooksvalt ja ette teatamata muutuda. Kui ostja on esitanud tellimuse enne vastavate tingimuste muutmist, kehtivad ostjale tellimuse hetkel kehtinud lepingutingimused.

Kui e-poel ei ole võimalik tellimust täita, võetakse ostjaga ühendust ning tagastatakse tasutud summa.

Soovitud kauba ostukorvi asetamiseks tuleb kasutada linki „Lisa ostukorvi“

Lehel „Ostukorv“ saab soovi korral veel muuta ostukorvi sisu.

Lehel „Ostukorvi summad“ tuleb valida tarneviis.

Lehel „Maksmine“ tuleb valida „Eraisik“ ning sisestada vajalikud andmed.

Lehel „Sinu tellimus“  tuleb valida täpne tarne asukoht. Sel lehel kuvatakse tellimuse lõppmaksumus. Tasumiseks tuleb valida pangalink ning vajutada lingile „Esita Tellimus“.

 

Maksmine

E-poes saab maksta valitud kauba eest järgnevate pankade e-pangalingi kaudu: Swedbank, SEB pank, Sampo pank ja Luminor pank (endine Nordea). Krediitkaardimakseid on võimalik teostada  Visa– ja MasterCardiga.

NB! Pärast kaupade eest tasumist (pangaülekande tegemist) väljuge e-panga lehelt vajutades nupule „Tagasi kaupmehe juurde”. Järgnevalt kuvatakse Teile ekraanil tellimuse kinnitus ning teavitus tuleb ka e-posti aadressile.

E-poes teostatud ostud vaadatakse läbi tööpäeval ajavahemikus 9.00-17.00. Laupäeval, pühapäeval ja riigipühadel edastatud ostud vaadatakse läbi nädalavahetusele või pühadele järgneval tööpäeval. Kaup saadetakse tellimuses sisestatud Smartposti või Omniva automaati või ELS kulleriga tellimuses märgitud aadressile 2-5 tööpäeva jooksul.

 

Kohaletoimetamine

Ostjal on võimalik valida 3 kauba kättesaamise viisi vahel:

 • Itella SmartPosti või Omniva pakiautomaadi vahendusel Eesti Vabariigi piires
 • ELS Kulleri teenuse vahendusel Eesti Vabariigi piires
 • tulla ise AHHAA teaduspoodi järele 7 päeva jooksul alates ostu sooritamisest

Kõik e-poest ostetud kaubad jõuavad Ostja poolt valitud postiautomaati või tellitud aadressile 2 kuni 5 tööpäeva jooksul. Kui tellimus on esitatud nädalavahetusel või pühade ajal, siis tarnitakse kaup tellijani pühadele järgnevatel tööpäevadel.

Itella Smartposti või Omnivaga saab Ostja kauba tellida pakiautomaati. Tellimuse vormistamisel tuleb nimekirjast valida sobivaim pakiautomaat kauba kättesaamiseks. Paki saabumisel pakiautomaati saadetakse Ostja mobiilile teade ning isiklik uksekood. Ostjal tuleb kood sisestada pakiautomaadi arvutisse, seejärel avaneb pakiautomaadi uks ja Ostja saab kauba kätte. Saadetist hoitakse pakiautomaadis 7 päeva alates paki sisestamisest. Kui Ostja ei ole pakil 7 päeva jooksul järgi käinud, tagastatakse see saatjale. Kui pakk on saatjale tagastatud, tuleb paki kättesaamiseks Ostjal postikulu uuesti tasuda.

Itella Smartposti-ga kohaletoimetamise hind on 3,5 € .
Omniva-ga kohaletoimetamise hind on 4 € .

ELS Kulleriga kohaletoimetamise hind on 5 €.

 

Kauba tagastamine

Tarbijal on õigus 14 päeva jooksul alates kauba kättetoimetamise päevast kaup tagastada ja saada tasutud raha tagasi 30 päeva jooksul (v.a. kauba tagasisaatmise transpordikulu).

Tagastada ei saa kaupasid, mille ümbris on lõhutud või ära visatud. Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud ning see peab olema originaalpakendis.

Originaalpakendi avamine tuleb teha ettevaatlikult, seda kahjustamata. Ainult juhul, kui pakendit ei saa lõhkumata/rikkumata avada, ei vastuta Ostja rikutud pakendi eest.

Tagasimaksmise aeg hakkab kehtima hetkest, kui olete mittesobiva kauba tagastanud müüjale, kes on selle kätte saanud ning üle kontrollinud.

Kauba tagastamiseks tuleb saata e-kiri aadressil teaduspood@ahhaa.ee ning e-kirjas peab sisalduma järgmine info: ostja nimi, tagastatav kaup, tellimuse number, tagastamise põhjus ning arveldusarve, kuhu raha tagasi kanda.

 

Müügigarantii ja pretensiooni esitamine

Ostjal on õigus lepingutingimustele mittevastava kauba puhul, mis ei vasta pakutud näidisele või on puudustega, esitada kaebus ning kaup tagastada. Pretensioonide esitamise tähtaeg 2 aastat.

Pretensioon tuleb esitada viivitamatult, kuid mitte hiljem kui kahe kuu jooksul alates kauba puuduse avastamisest. Hilisemate probleemide lihtsamaks lahendamiseks peaks tarbija säilitama kindlasti ostudokumendid (arve, leping jne), mis tõendavad, et kaup on ostetud AHHAA teaduspoe e-poest. Ilma müüki tõendava dokumendita võib müüja probleemi lahendamata jätta.

Puudusega kauba korral on tarbijal õigus:

1) Nõuda esmalt kauba tasuta parandamist või selle asendamist uue kaubaga.

2) Nõuda lepingust taganemist, juhul kui:

 • müüjal ei ole võimalik kaupa parandada või asendada,
 • parandamine ebaõnnestub,
 • müüja ei ole kauba puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud,
 • kauba parandamise või asendamisega on tarbijale tekitatud põhjendamatuid ebamugavusi.

Müüja ei vastuta kauba puuduste eest juhul, kui:

 • toote rikke on põhjustanud vale kasutamine või lohakas hooldus; toode on juba avatud või remonditud mitte meie ettevõtte poolt;
 • mehhaaniliste vigastuste korral;
 • rikke on põhjustanud ülepinge, vee- või tulekahju või muud tootjast mittesõltuvad asjaolud;
 • tootel puudub ostutšekk või arve.

E-poest ostetud kaupade või teenustega seotud kaebused tuleb edastad e-posti aadressil: teaduspood@ahhaa.ee. Kauba võib tagastada aadressile SA Teaduskeskus AHHAA teaduspood, Sadama 1, 51004 Tartu.

 

Muud tingimused

AHHAA Teaduspoe e-pood kasutab Ostja poolt antud isikuandmeid ainult Ostja ostutellimuse täitmiseks. AHHAA Teaduspoe e-pood ei avalda ostude käigus teatavaks saanud informatsiooni kolmandatele osapooltele, v.a. koostööpartneritele tellimuse kohaletoimetamiseks ( Ostja nimi, telefoninumber ja kohaletoimetamise aadress) ja seadusega ettenähtud juhtudel.

Kaupade eest tasumiseks kasutatavate interneti pangalinkide turvalisuse tagab krüpteeritud (andmete teisaldamine salajasele kujule) andmesidekanal, mille käigus puudub kolmandatel isikutel isikuandmetele ja pangarekvisiitidele ligipääs.

Käesolevates tingimustes reguleerimata küsimustes juhinduvad Ostja ja AHHAA Teaduspoe e-pood Eesti Vabariigis kehtivast seadusandlusest ning pooltevahelisi suhteid reguleerivatest teistest aktidest.

Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui Lepingust tulenevaid vaidlusi ei õnnestu lahendada poolte läbirääkimistega, on nii Ostjal kui AHHAA teaduspoe e-poel õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või kohtusse.

Lisainfo tellimuse kohta

E-R kell 9.00-17.00  telefonil 55 568 791
e-posti aadressil:  teaduspood@ahhaa.ee