Mikroskoobid ja teleskoobid

  • Mikroskoobid

    Mikroskoobid (15)

    Mikroskoobid mikromaailma avastamiseks. Igapäevaelus näeme me vaid väikest osakest meie imetabasest maailmast. Arendava vahepalana tasub nii suurtel kui väikestel teadushuvilistel tutvuda meid ümbritsevaga ka ebatavaliste nurkade alt. Vali sobiv mikroskoop lapsele, et temagi saaks enda silmaringi avardada. Hea mõte on kinkida mikroskoop lapsele näiteks sünnipäevaks või kooli lõpetamise puhul. Arendav ajaveetmise viis on garanteeritud! Meilt leiad laia tootevaliku, kus on olemas mikroskoobid lastele ja algajatele kui ka edasijõudnutele. Mikroskoop lastele on üldiselt väiksema suurendusega, kuid samas soodsam, kergem ja lihtsamini käsitsetav. Edasijõudnutele mõeldud mikroskoobid on tugevama suurendusega ja teravama pildiga. Mikroskoopi valides tasub silmas pidada, milline valgustus sellel on. Nendel, millel on altpoolt valgustus, sobivad õhukese ja läbipaistva proovimaterjali vaatlemiseks. Pealtpoolt langeva valgustusega mikroskoop sobib suurema läbimõõduga ja läbipaistmatu proovimaterjali vaatlemiseks. Osadel mikroskoopidel on olemas nii pealt- kui ka altpoolt valgustus. Mikroskoop lapsele toob uue maailma tema käeulatusse. Kvaliteetsed mikroskoobid edasijõudnutele sobivad õppimiseks ja teadustöö tegemiseks. Vali meelepärane mikroskoop edasijõudnule või mikroskoop lastele Teaduspoest!
  • Teleskoobid ja planetaariumid

    Teleskoobid ja planetaariumid (10)

    Teleskoobid megamaailma avastamiseks. Igapäevaelus näeme me vaid väikest osakest meie imetabasest maailmast. Arendava vahepalana tasub nii suurtel kui väikestel teadushuvilistel tutvuda meid ümbritsevaga ka ebatavaliste nurkade alt. Selleks pööra pilk tähtede poole – vali Teaduspoest koduplanetaarium, teleskoop lastele, teleskoop algajale tähehuvilistele või hoopis teleskoop veidi edasijõudnule. Kosmos on sinu käeulatuses! Hea teleskoop lastele on näiteks Juunior mudel, mis võimaldab vaadelda Kuud ja planeete. Juunior on ka sobilik teleskoop algajale, kes alles alustab tähistaevaga tutvumist. Teleskoop lastele ja algajatele on reeglina kergem, soodsam ja lihtsasti kasutatavam, kui suurema läbimõõduga mudelid. Kerge ja väikse läbimõõduga teleskoobid sobivad hästi ka reisihuvilistele. Nii on võimalik seda endaga mugavalt kaasas kanda ja lihtsasti igal pool üles seada. Kui soovid aga vaadelda peenemaid detaile ja ka nõrgema eredusega taevakehasid, vali suurema läbimõõduga läätsega teleskoop. Suuremad teleskoobid võimaldavad vaadelda rohkemaid taevakehasid, nagu näiteks kaksiktähed, planeedid, kerasparved, hajusparved ning heledamad udukogud ja galaktikad. Teleskoopi valides jälgi toote tehnilisi parameetreid! Viska pilk peale – siin kategoorias on välja toodud kõik Teaduspoes saadaval olevad planetaariumid ja teleskoobid.

Mikroskoobid ja teleskoobid planeedi parimast Teaduspoest! Igapäevaelus näeme me vaid väikest osakest meie imetabasest maailmast. Arendava vahepalana tasub nii suurtel kui väikestel teadushuvilistel tutvuda meid ümbritsevaga ka ebatavaliste nurkade alt. Selleks pööra pilk tähtede poole või hoopis mikroskoopilisse maailma – vali endale sobiv mikroskoop ja teleskoop ning asu vaatlema! Mikroskoobid ja teleskoobid on suurepärased vahendid uudishimulikule teadushuvilisele.

Mikroskoop pakub võimaluse tutvuda silmale tavaliselt nähtamatuks jäävate proovimaterjalidega. Mikroskoobi preparaate võib valmistada ükskõik millisest pisikesest objektist, mis parasjagu huvi pakuvad. Mõned põnevad proovimaterjalid, mida võib mikroskoobi all uurida on näiteks puulehed, juuksekarvad, väiksed putukad, tolmukübemed või seenekübara tükid. Haara endale sobiv mikroskoop ja mikroskoopiline maailm ongi sinu käeulatuses!

Kui sulle pakub huvi hoopis megamaailm, siis vaata kindlasti alakategooriat teleskoobid ja planetaariumid. Siit leiad valiku teleskoope nii lastele ja algajatele kui ka edasijõudnud kosmosehuvilistele. Väiksed ja kerged teleskoobid on suurepärane valik lastele, aga ka reisihuvilistele, kes soovivad teleskoopi endaga mugavalt kaasas kanda. Kui soovid aga vaadelda peenemaid detaile ja ka nõrgema eredusega taevakehasid, vali suurema läbimõõduga läätsega teleskoop. Selleks, et tuua imeline taevaruum sisetingimustesse, kasuta koduplanetaariumit. Nii saad kosmost vaadelda isegi siis, kui ilmaolud selleks parasjagu ideaalsed ei ole.

Mikroskoobid ja teleskoobid pakuvad avastusrõõmu tundideks. Tutvu maailmaga põneva nurga alt juba täna – vali enda soovidele vastav mikroskoop ja teleskoop.