Hullu lehma tõbi

Hullu lehma tõbi

10,80 

Laost otsas

Kirjeldus

Creutzfeldti-Jakobi tõbi on geneetiliselt päritav  ja/või nakkuslik aeglaselt progresseeruv  kesknärvisüsteemi (aju) haigus, mida põhjustab spetsiifiline haigust tekitav valk ehk prioon. Rahva seas teatakse haigust ka kui “hullu lehma tõbi”.
Creutzfeldti-Jakobi tõvel on neli haigusevormi: sporaadiline (hõlmab 80-90% haigusjuhtudest), iatrogeenne (seotud meditsiiniliste protseduuridega), perekondlik (esineb PrP geeni mutatsioon, mis päritakse autosomaalselt) ja Creutzfeldt-Jakobi tõve variant (etioloogiliselt seotud veiste spongioosse entsefalopaatiaga).
Creutzfeldt-Jakobi tõbi on alaäge ajukoe degeneratiivne haigus. Haigusnähtudeks on hiilivalt algav meeltesegadus, liigutuste koordinatsiooni häired ja dementsus 14 kuni 80 aasta vanustel inimestel. Hiljem lisanduvad närvisüsteemi muud kahjustusnähud, haigus progresseerub ning lõpeb surmaga 3-12 kuu jooksul.
Haigusetekitajaks on isepaljunev prioon. Sporaadilise haigusevormi tekitaja levikutee ei ole teada. Iatrogeense haigusevormi tekitajad levivad meditsiiniliste instrumentidega, ajukelme ja silma sarvkesta transplantaatidega ning hüpofüüsi hormoonpreparaatidega. Variant-vormi tekitav prioon levib tõenäoliselt loomsete toiduainetega.
Tutvustav tekst pärineb Terviseameti kodulehelt.

Toote puhastamine: pese õrnalt seebi ja veega, lase õhu käes kuivada.

Toote mõõtmed: 5 x 19 x 4 cm
Hoiatus! Toode ei sobi alla 3-aastastele lastele.

Tootekood: 874665006031

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.