Koolera

Koolera

9,60 

Laost otsas

Kirjeldus

Koolera (inglise keeles Cholera) on üks vanadest ja hästi tuntud nakkustest, mis kuulub eriti ohtlike nakkushaiguste hulka. Koolera endeemilised levialad asuvad eeskätt Aafrikas (76%), Kesk- ja Lõuna-Ameerikas (17%) ja Lõuna-Aasias (7%). Haiguse epideemiline levik on otseselt seotud koolera tekitajatega saastunud joogivee ja toiduainete tarbimise ning halbade hügieeni tingimustes viibimisega. Koolera puhangud on väga sageli seotud sõja või loodusõnnetustega (sh üleujutusega, maavärinaga).
Koolera levimist ei saa peatada, takistades inimeste reisimist või vaktsineerimise nõudest. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) soovitustel ei nõua riigid ametlikult kohustuslikku koolera vastast vaktsineerimist, kuid on soovitatav vaktsineerida ennast 3 nädalat enne nende piirkondade külastamist, kus esineb V.cholerae serorühma 01 põhjustatud puhang.
Tutvustav tekst pärineb Terviseameti kodulehelt.

Toote puhastamine: pese õrnalt seebi ja veega, lase õhu käes kuivada.

Hoiatus! Toode sisaldab pisidetaile ning ei sobi alla 3-aastastele lastele.

Tootekood: 846869000108 ,

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.