5 vahvat tegevust, mis köidavad su lapse tähelepanu tundideks!

11.02.2021 0

Vaheaeg on käes ja koolimõtted saab mõneks ajaks ootele panna. Nüüd on sobiv aeg teha ka väike ekraanipaus ning ja võtta ette mõni lõbus mäng. Kui sobivaid õuetegevusi võib praegusel ajal nappida, siis tubastele ettevõtmistele õnneks piiranguid ei ole. Panime kokku mõned soovitused, kuidas sisustada vaheaega lõbusalt ja harivalt. Ka mängukaaslaste pärast pole vaja muretseda: kõik alljärgnevad tegevused sobivad ideaalselt üksinda katsetamiseks, nii et ka lapsevanem võidab mõned tunnid (või lausa terve päeva) kuhjaga välja teenitud oma aega 🙂

1. Kehastu sauruseuurijaks 

idsed hiidsisalikud elasid küll miljoneid aastaid tagasi, aga väike paleontoloogiafänn saab neid saab uurida lausa oma kodus! Asu tööle nagu tõeline teadlane ja ole kannatlik, sest kivistisi tuleb välja kaevata ettevaatlikult. Tegutsemist jätkub mõnest tunnist terve päevani, aga pikal tööl on ka vääriline tulemus!

2. Mine aardejahile

Kui õue lähed, haara kindlasti kaasa ka metallidetektor! Helisignaal annab sulle märku, kui mõne metalleseme leiad. Lisa detektorile LED-lamp ja saad oma otsinguid ka pimedas jätkata! Mine tea, äkki leiad veel peidetud varanduse…

3. Ehita Goldbergi masin

Põnev meisterdamismäng lõbustab lapsi, ent ei jäta külmaks ka täiskasvanuid! Komplektis on kõik, mida vajad ühe ehtsa ahelreaktsiooniraja ehitamiseks. Jälgi ja katseta, kuidas erinevate osade paigutus ja raskuse jagunemine mõjutab seda, kuidas kuulike mööda rada edasi liigub. Tee valmis masinast kindlasti ka pilte ja videosid, siis saavad su sõbrad ka näha, mida põnevat sa ehitanud oled!

4. Mängi kollidega koos peitust

Kes ütles, et lauamänge saab ainult kambakesi mängida? Selles strateegiamängus ootab sind 60 erinevat väljakutset, mida saad lahendada täiesti iseseisvalt!

Mängu eesmärgiks on leida üles kõik ülesandes näidatud kollid ja peida ära kõik teised. Selles mängus saad sõbraks 8 erineva kolliga ja kui neid tundma õpid, siis ei tundu ükski koll enam nii hirmus.

5. Üllata pereliikmeid mustkunstitrikkidega

Ka sinust võib saada mustkunstnik! Siin on sulle valik põnevaid võlutrikke, mis panevad su perekonna õhku ahmima! Lisaks arendab mäng loovust, keskendumisvõimet ja esinemisoskust. Ning ära muretse, kui salanõksud kohe algul välja ei tule — harjutamine teeb meistriks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga