Klamüüdia

Klamüüdia

10,80 

Laos

Kirjeldus

FAKTID: Klamüüdia on ilmselt kõige sagedamini esinev sugulisel teel leviv haigus, kuigi sellest võrdlemisi palju ei räägita. Et see tekitab sümptomeid nagu eritis, põletustunne, veritsus, valu ja iiveldus, siis on seda väga lihtne võimalik segi ajada gonorröaga. Kusjuures ligi kolmel neljandikul naistest ja pooltel meestest ei esine mingeid sümptomeid.

Kui seda mitte ravida, levib nakkus vaikselt seni edasi, kuni on võimeline ründama munajuha ja munasarju, tekitades püsivat kahju naiste reproduktiivsele süsteemile ning mõnel juhul põhjustab isegi viljatust. (Meeste puhul võib see tekitada epididümiiti, mis põhjustab steriilsust. Õnneks on klamüüdia kontrollimiseks olemas täiesti taskukohased ja usaldusväärsed vahendid ning see on vägagi vastuvõtlik antibiootikumidele. Kahjuks lükatakse tihtilugu ravi liialt edasi, kuni on liiga hilja.

Lisaks sugulisele mõjule võib Chlamydia trachomatis põhjustada trahhoomi, mis on ennetatava pimeduse peamine põhjus maailmas. Korduv nakkumine viirusesse võib põhjustada selle, et silmalaud pöörduvad pahupidi ja ravimata jäänud haavad hävitavad silmanägemise.

Trahhoomi levib peamiselt arengumaades, kus arstiabi on piiratud. Et Chlamydia trachomatise viirus kandub edasi emalt lapsele, siis pooled klamüüdiat põdenud emadele sündinud lapsed sisenevad maailma silmapõletikuga – või veelgi hullem: klamüüdiat peetakse ka üheks imikute kopsupõletiku ning enneaegsete ja surnult sündide põhjuseks.

Toote puhastamine: pese õrnalt seebi ja veega, lase õhu käes kuivada.

Toote mõõtmed: 8 x 11 x 7,5 cm
Hoiatus! Toode ei sobi alla 3-aastastele lastele.

 

Tootekood: 874665004471

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.