Ebolaviirus

Ebolaviirus

9,60 

Laost otsas

Kirjeldus

Ebola-viirused põhjustavad inimestel eluohtlikku Ebolaviirushaigust, mida varem tunti kui Ebola hemorraagilist palavikku. Ebola-viirus avastati 1976. a troopilistes vihmametsades Sudaanis ja Kongo Demokraatlikus Vabariigis (Ebola-nimelises külas jõe kaldal, mille järgi sai viirus oma nime). Alates 1976. aastast on Ebola-viirusnakkuse puhangud esinenud Sudaanis, Kongo Demokraatlikus Vabariigis, Gabonis, Elevandiluurannikul, Ugandas, Lõuna- Aafrikas, Guineas, Sierra Leones ja Libeerias. Ebolaviirusnakkuse puhangute korral on haigete suremus 25–90%, kõrgeimat suremust põhjustab Zaireebolaviirus.
Haigus algab kõrge palavikuga (38,5°C), lihasvalu, oksendamise, kõhulahtisuse, pea- ja kõhuvaluga. 5–6. haiguspäeval lisanduvad neelamishäired, konjunktiviit, ning 50%-l juhtudest esineb hemorraagilist sündroomi (ninaverejooks, igemete veritsemine, veriokse, veriroe, veritähnus või maakulopapulaarne lööve kerel).
Haigust saab ennetada haige/haiguskahtlase isiku isoleerides/hospitaliseerides ja ravides. Vaktsiin puudub.
Tutvustav tekst pärineb Terviseameti kodulehelt.

Toote puhastamine: pese õrnalt seebi ja veega, lase õhu käes kuivada.

Hoiatus! Toode ei ole mänguasi ning ei sobi alla 3-aastastele lastele.

Tootekood: 874665005881

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.