Laavalamp

Laavalamp

49,00 

Laos

Kirjeldus

Katsetajate ülesandeks on leida ained, mille reageerimisel tekib gaas, et seda teadmist siis laavalambi ehitamiseks kasutada. Laavalambi ehitamiseks on vaja kahte teineteises lahustumatut vedelikku ja midagi, mis muudaks tihedama vedeliku tihedust väiksemaks ja taas suuremaks. Selleks sobib näiteks süsihappegaas. Lisage natuke värvi ja tulemus on veelgi efektsem!

Seotud teemad

Ainete tihedus, keemiline reaktsioon ja selle tunnused, süsihappegaas ja selle tekkimine, vulkanism, geoloogia

Seotud õppeained

I kooliaste: loodusõpetus, tööõpetus (soovitame tegevuskaardi asemel kasutada suulist juhendamist)

II kooliaste: Loodusõpetus (4. kl)

III kooliaste: (keemia, geograafia (7.kl)

Tegevuskastis:

Pudelid, toiduõli, söögisooda, äädikas, jahu, tärklis, tuhksuhkur, sool, sidrunhape, kihisevad tabletid, toiduvärvid, topsid ainete jaotamiseks, lusikad, topsid katseteks, ühekordsed taldrikud katsetopside alla, tegevuskaardid, abimaterjal juhendajale

Katsetamiseks on lisaks vaja vaid vett ja koristusvahendeid ning soovi korral termomeeter, stopper, õhupallid süsihappegaasi kogumiseks, lamp (näiteks LED) ja patarei ning vooluringi koostamiseks vajalikud pesad ja juhtmed.

Tootekood: 8534615700004

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.