Vereplasma

Vereplasma

10,80 

Laost otsas

Kirjeldus

Plasma on kollakas vedelik, mis moodustab ligikaudu 55% meie verest. Teised meie vere komponendid, valged verelibled, punased verelibled ja vereliistakud, hõljuvad vereplasmas – nii on neil võimalik meie kehas läbi veresoonte hõlpsasti liikuda.  Siiski on vereplasmal ka muid ülesandeid peale vererakkude transportimise. Plasma teiseks oluliseks rolliks on jääkainete kandmine neerudesse, maksa ja kopsudesse, kus kehal on võimalik neist vabaneda. Lisaks aitab plasma reguleerida meie vererõhku ja ka kehatemperatuuri.
Kuigi plasma on tehtud ligikaudu 93% veest, sisaldab see veel palju vajalikke komponente nagu valgud, lipiidid, hormoonid, ensüümid, antikehad, mineraalid, rasvad ja palju muud.
Tänapäeval on võimalik vereplasmat verest eraldada, et seda hiljem kasutada. Kui vereplasma ära külmutada, säilib see kasutuskõlblikuna kuni kümme aastat! Nii on võimalik vereplasmat annetades abivajajaid aidata.

Toote puhastamine: pese õrnalt seebi ja veega, lase õhu käes kuivada.

Toote mõõtmed: 7 x 15 x 15 cm
Hoiatus! Toode ei sobi alla 3-aastastele lastele.

Tootekood: 846869002935

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.