Kineetiline liiv – mida võiks teada enne mängimist?

26.09.2022 0

Laste ja noorte poolt palavalt armastatud kineetiline liiv on taas saadaval! Aga mida see populaarne toode täpsemalt endast kujutab, mida tasuks enne mängimist teada ja millised võimalusi see omapärane voolimismass pakub? Loe edasi ja saa teada!

Mis on kineetiline liiv?

Kineetiline liiv on voolimismass, mille koostisosadest moodustab suurema osa puhas naturaalne liiv. Liivale lisatakse sideainet, mis muudab massi kompaktseks ja vormitavaks. Erinevalt tavalisest liivast ei pudene kineetiline liiv laiali, vaid püsib ühtse massina koos. Tulemuseks on ainulaadse konsistentsiga ja uskumatult mõnusa tekstuuriga voolimismass, mis pakub lõputut mängurõõmu.
Tuban kineetiline liiv on toodetud Poolas.

Kineetiline liiv on hästi vormitav ja hoiab enda kuju. Konsistentsilt meenutab see plastiliini. Kineetiline liiv on küll isekeskis hästi kleepuv, kuid samas ei jää käte külge kinni ega kleepu mängupindadele. Selle voolimismassi parimaks omaduseks on aga hea säilivus – kineetiline liiv ei kuiva õhu käes ja ei muutu jäigaks ka peale pikka mängimist! Piirideta mängulust on garanteeritud!

Erineva tooniga liivale lisavad särtsu ohutud värvained. Koduse mööbli pärast muretseda pole vaja, sest kineetiline liiv ei jäta pindadega kokku puutudes värvijälgi.

Mida tasub enne mängima hakkamist teada?

Oluline on meeles pidada, et kineetiline liiv ei talu niiskust. Vedelikega kokku puutudes kaovad liiva erilised omadused. Seega tasuks vältida mängimist niiskes keskkonnas. Kui osa liivast juhtub märjaks saama, eemalda see ülejäänud kuivast liivast koheselt.

Pikalt mängides võib liiv hakata käte külge kleepuma. Sel juhul tuleks pesta käed vee ja seebiga ning korralikult kuivatada, enne kui mängimist jätkad.

Kineetiline liiv on valmistatud ohututest koostisosadest, mis ei ärrita nahka. Siiski on oluline lapsevanema järelvalve pisikeste laste puhul, et liiva suures mänguhoos kogemata suhu ega silma ei satuks.

Kui mängite kineetilise liivaga siseruumis, soovitame seda teha aluse peal. Selleks sobib hästi näteks plastikust pesukauss või kandik. Nii on koristamine veelgi lihtsam!

Milliseid võimalusi kineetiline liiv pakub?

Kineetilise liivaga mängimine pole mitte ainult lõbus, aga ka kasulik tegevus. Mängides arenevad lapse loovus ja sensoorsed võimed. Lisaks sellele on voolimismassidega tegutsemine lõõgastav ja pingeid maandav. Mõnusa tekstuuriga liiva mudides ja vormides ununevad mured ja kogu ülejäänud maailm.

Kineetiline liiv pakub mitmeid kaasahaaravaid mänguvõimalusi. Sellega on võimalik ehitada liivalosse või vormide abil vahvaid kujundeid luua. Kineetilist liiva on mõnus ka niisama pigistada ja mudida. Kui otsid seikluslikku mänguideed noorele lapsele, peida liiva sisse väikseid aardeid ja proovige need koos lapsega kaevandades üles leida. Suured kineetilise liiva komplektid pakuvad rohkelt võimalusi loominguliseks tegevuseks. Ainult kujutlusvõime on piirideks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga