Mononukleoos

Mononukleoos

28,50 

Laos

Kirjeldus

FAKTID: Mononukleoosi põhjustab Epstein-Barri viirus (nimetatud selle avastajate Michael Epsteini ja Y. M. Barri järgi). Enam kui 95% rahvastikust on sellesse nakatunud!

Suurem osa inimestest nakatuvad sellesse viirusesse väga varajases eas, mil sümptomid on liiga kerged, et neid tähele panna.

Neil, kes nakatuvad noorte täiskasvanutena (või hiljem), võib see tekitada kurguvalu, lümfisõlmede paistetusi ja tohutut vaevust. Lisaks võib suureneda põrn, mis tähendab, et rebendi vältimiseks tuleks vältida sportimist ja pingutusi. Epstein-Barri viirus suurendab veres „mononukleaarsete“ valgete vereliblede hulka, millest tuleneb ka haiguse hüüdnimi.

Siiski pole Epstein-Barr väga nakkav. Selle levib tavaliselt lähedase kontakti teel, nagu näiteks suudlemise või joogi jagamise tagajärjel. Et see avaldub alles 4-7 nädala pärast, ei pruugi sa teadagi, et oled sellesse nakatunud.

Enamasti saadakse Epstein-Barrist üle mõne nädalaga, kuigi mõnel juhul läheb aasta, enne kui saab Epstein-Barri hüvastijätusuudlusega kostitada!

Hoiatus! Toode sisaldab pisidetaile ning ei sobi alla 3-aastastele lastele.

 

Tootekood: 874665005997

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.