Meningiit

Meningiit

8,80 

Laost otsas

Kirjeldus

FAKTID: Meningiit on ajukelmepõletik. Ajukelmed on membraanid, mis katavad pea- ja seljaaju. See võib olla äärmiselt ohtlik

Meningiiti tekitavad nii viiruslikke kui ka bakteriaalseid algeid, kuid kõige levinum bakteriaalse ajukelmepõletiku põhjustaja (ohtlikum laste puhul, kes on haigusele eriti vastuvõtlikud) on Neisseria meningitidis. See on võrdlemisi nakkav ja tihti levib ühes ruumis viibivate inimeste vahel, nagu näiteks lasteaias, ülikooliloengus või sõjaväekasarmus.

Peamisteks sümptomiteks on raske peavalu ja kaelakangestus – mis raskemal juhul võib haigusepõdeja selja painutada tahapoole kaardu – ning palavikud, külmahood, iiveldus, valguse- ja helitundlikkus ning mõnikord lillad või punased laigud nahal.

Meningiidikahtlustuste kinnitamiseks või ümber lükkamiseks kasutatakse lumbaalpunktsiooni ehk seljaajuproovi. Et N. meningitidis nakkus on tundlik antibiootikumidele, siis enne testitulemuste kinnitamist kirjutatakse need ettevaatusabinõuna välja. (Need, kes on võimaliku haiguskandjaga kontaktis, kuuluvad riskigruppi ja võivad samuti saada ravi.)

Neid teste ja ravi on oluline läbi viia. Ravimata jäänud meningiit võib põhjustada ajukahjustusi, kuulmise kaotust või isegi surma.

Õnneks on tänapäeval hulgaliselt vaktsiini, mis pakuvad meningiidi teatud vormide eest kaitsest. Seega – piinava kaelavalu vältimiseks kasuta pead.

Hoiatus! Toode sisaldab pisidetaile ning ei sobi alla 3-aastastele lastele.

 

Tootekood: 846869002652

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.