Teleskoop "Pluto 114/500"

Teleskoop “Pluto 114/500”

325,00 

Teleskoop “Pluto 114/500”. Teleskoobi 114 mm peegli diameeter on piisav, et taevas planeedid ja heledamad udukogud kenasti nähtavaks teha.

Laos

Kirjeldus

BRESSERI teleskoop PLUTO on hea valik alustavale tähetargale. Samas miks mitte ka teiseks kiiresti kaasa haaratavaks teleskoobiks suurema toru kõrvale. Teleskoobi 114 mm peegli diameeter on piisav, et taevas planeedid ja heledamad udukogud kenasti nähtavaks teha. Samal ajal on komplekt piisavalt kerge ja teleskoobitoru kompaktne, et seda saab vähese vaevaga ka käe otsas vedada.
Mida selle toruga siis näha saab? Kuul, ehk öötaeva heledaimal objektil näeb ära mäeahelikud, rõngakujulised augud ehk kraatrid ja muid pinnavorme. Kuud tasub vaadelda nii poolkuu kui ka täiskuu faasis, sest nii on näha erinevad detailid kuu pinnal.
Lisaks Jupiteri peal olevad vöödid ja selle 4 kuud, Veenuse faasid, Saturni rõngad ja selle suurim kaaslane Titaan.
Pilk tasub heita ka päikesesüsteemist kaugemale. Sügisõhtutel õrna uduse laiguna paistev Andromeeda galaktika on selles teleskoobis juba ilusasti udukoguna näha, lisaks saab piiluda kauneid kerasparvi Heraklese tähtkujus ja suitsurõngast meenutavat “Rõnga” udukogu Lüüras. Talveõhtutel pakub kena vaatepilti orioni udukogu ja saab  ka vaadata taeva kõige heledamat tähte “Siirius”. Kevadel on kõrgel pea kohal hele Suur Vanker, kus on leitavad kolm galaktikat.
Kõiki päikesesüsteemist kaugel olevaid taevakehi tuleks vaadata linnast eemal, ehk siis seal, kus puudub valgusreostus.

Teleskoobil on ekvatoriaalne monteering, mida saab joondada põhjanaba järgi. Põhjanaba järgi joondatud monteeringut tuleb liigutada vaid ühes teljes, et toru vaadeldavale objektile järgi liigutada. Mugavuse lisamiseks on komplektile võimalik juurde osta mootor, mis toru sinu eest liigutab. See võimaldab kätt proovida ka astrofotograafias. Komplektis on kaasas aga nutiseadme kaamera adapter, millega saab oma telefoni ühendada teleskoobiga ja teha  näiteks kuust pilti.

Teleskoobiga Päikest vaadelda ei tohi, see võib kaasa tuua täieliku pimedaksjäämise. Aga seda komplekti saab päeval kasutada ikka, kuna kaasa tuleb päikesefiltri kile. See kile vähendab oluliselt päikeselt tulevat valgust ja korrektse kasutamise korral ohtu ei ole. Nüüd saab uurida näiteks päikeseplekke.

Kaasa tuleb kaks okulaari, mis võimaldavad koos barlow läätsega kasutada nelja erinevat suurendust. Alates 25 kordsest, milles on kenasti näha terve kuu ja on sobilik ka udukogude vaatlemiseks. 75 ja 125 kordne suurendus võimaldavad uurida planeete ja Kuu kraatreid juba lähemalt. Ka on näha täpsemaid detaile täheparvedes ja väikestes udukogudes. 125x suurendus on selle teleskoobi maksimaalne praktiline suurendus.

Taevaste objektide leidmiseks on kaasas ka kompaktne LED otsija. See tekitab otsijapikksilma punase täpi, mille abil huvipakkuvat taevakeha leida. Siin saab kasutada astroäppide abi, või taevakaarte.

Pakendi mõõdud: 46 x 54 x 21 cm.
Hoiatus! Toode ei ole mänguasi ning ei sobi alla 3-aastastele lastele.

NB! Teleskoopi saab tellida ainult kullerteenuse vahendusel või ise järele tulles.

Tootekood: 4007922145136 ,

Arvamused

Arvamusi veel ei ole.

Avalda arvamust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Arvamus peaks eelkõige teisi ostjaid informeerima toote eelistest ja vigadest. Samuti võib müüjalt küsida lisainfot toote kohta. Arvamus ei tohi sisaldada vulgaarseid väljendeid, vihakõnet ega mõttetusi. AHHAA Teaduspood jälgib postituste sisu ja jätab endale õiguse kõrvaldada või redigeerida arvamust, mis rikub täielikult või osaliselt ülaltoodud tingimusi.